ClanHouse i EmployPlan – nowa droga w IT

Clanhouse & EmployPLAN

Witam, ostatnie tygodnie były dla mnie naprawdę 'bizi', a przy okazji bardzo rozwijające. Dołączyłem do projektów EmployPlan i Clanhouse. Społeczności zrzeszających ludzi chcących dzielić się wiedzą i doświadczeniami w IT.

Co to EmployPlan i Clanhouse?

Działa to następująco. Przed przystąpieniem do ClanHouse i EmployPlan należy się chwilę nad sobą zastanowić. Co potrafię / w czym jestem dobry? co lubię robić? kim jestem / chciałbym być? Następnie szacujemy ile czasu w tygodniu możemy poświęcić na naszą nową drogę w IT – na naukę lub programowanie. wchodzimy na https://www.clanhouse.io/ i aplikujemy.

Po przyjęciu do społeczności. Zakładamy konto na ClanHouse i EmployPlan, uzupełniamy nasze dane, umiejętności oraz rolę, nad która się wcześniej zastanawialiśmy. W moim przypadku po kilkunastu godzinach dostałem maila z poradnikiem i następnymi korkami. Dołączyłem do kanału społeczności na Slack’u i po kilku dniach i zebraniu większej puli ochotników – ruszył proces tworzenia zespołów.

Clanhouse & EmployPLAN

Byłem bez doświadczenia w IT, dołączyłem do zespołu jako człowiek Marketingu / Tester. Bez większej zwłoki zaczęły się spotkania, rozmowy i prace nad projektem. Stałem się częścią zespołu.

Dodatkowo w soboty są webinary i szkolenia organizowane dla całej społeczności, pomagające zdobyc niezbędną wiedzę, aby przystąpić i usprawnić prace nad projektem. Do tego specjaliści z Clanhouse pomagają, doradzają i motywują nas do działania. Nie ma lipy i stagnacji, jak jakiegoś problemu nie można przeskoczyć to można go obejść dookoła korzystając z wiedzy społeczności zrzeszonej w Clanhouse 🙂

Czy warto dołączyć do Clanhouse? Tak!

Projekty realizowane są w konwencji Open-Source, pod nadzorem osób, które wiedzą co w trawie IT piszczy. Drugim ważnym aspektem jest to, że jeśli tylko się zaangażujemy, to nic nie płacąc, uczymy się od praktyków. Projekty także są w pewien sposób kierowane przez praktyków – Project Managerów. Uczę się nie tylko pracy w zespole, nowych technologii czy programowania. Sam aspekt przepracowania kilku miesięcy w metodologii Agile SCRUM/SPRINT daje dużo satysfakcji. Ostatecznie, jestem pozytywnie zaskoczony konsekwencją i dynamiką ClanHouse’a; trzymam kciuki za Rocha Mamenasa. Oby tak dalej!

PS: Po opracowaniu strategii, product designie i wykorzystaniu mojej wiedzy marketingowej obecnie uczę się React’a, aby wesprzeć prace i testy nad front-endem. Bo dla chcącego nie ma nic trudnego!

Dodatkowe info (wywiad z Rochem) na: https://marketingibiznes.pl/start-up-zone/clanhouse-czyli-platforma-do-budowania-zespolow-it-roch-mamenas-chce-zrewolucjonizowac-rynek-startupow-w-polsce/. Szczerze polecam przeczytać artykuł.

Please follow and like us:

1 thought on “ClanHouse i EmployPlan – nowa droga w IT

  1. relatives says:

    Hi to every one, tһe ϲontеnts existing at tһis websіte are truly amazing for people knowlеdge, ᴡell,
    keep up the good worҝ fellows.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *