Cv na GitHub

Jak stworzyć CV na GitHub

Wiele godzin spędziłem myśląc jak będzie wyglądać moje pierwsze CV w branży IT. Oprócz portfolio, bardzo ważne jest także CV. Dobrym pytaniem także było co wpisać do Cv, gdy nie mam doświadczenia?

Jak stworzyć CV na GiHub?

Cv na GitHub – krok pierwszy – zapoznać się z oficjalną instrukcja ze strony GitHub’a. Nie piszę własnego poradnika, bo szkoda czasu na kopiowanie czegoś, co jest bardzo dobrze zrobione. Załączę jedynie link do mojego CV – może komuś posłuży jako wzór.

Cv na GitHub – krok drugi – polecam obejrzeć film Adriana Twaroga, gdzie pokazane jest krok po kroku jak utworzyć ciekawe Curriculum vitae.

Cv na GitHub – krok trzecie – inspiracja, bo suchy tekst nie wygląda ciekawie – link do ciekawszych profilowych readme

Najtrudniejsze są rzeczy proste

Przez przypadek można też coś ciekawego złowić w sieci. Natrafiłem na taki artykuł: 5 easter eggów na GitHubie. Temat mnie zainteresował i postanowiłem go przeczytać. Zaciekawiło mnie to, ponieważ już wtedy korzystałem i znałem szybki i darmowy hosting na GitHubie (bez reklam).

Pomyślałem, że skoro moje portfolio znajduje się na GitHub, to czemu w tym samym miejscu nie mieć wszystkiego pod ręką? Główną zaletą jest to, że na jednym koncie mam portfolio, CV oraz repozytoria. Jeśli rekruter chciałby czegoś o mnie się dowiedzieć – nie musi otwierać kilku stron. To dobra przewaga nad konkurentami, ale dla mnie ważne także było to, że nie muszę obsługiwać kilku kont.

Ale pojawił się problem, nie znałem wcześniej języka Markdown.

Na szczęście nauka zajęła mniej niż godzinę! 🙂 Poniżej zamieszczam link pod którym znaleźć można ściągawkę Markdown oraz edytory Markdown online (korzystając z nich też można dużo się nauczyć!):

Gdy nie wiesz od czego zacząć pisać swoje CV

Warto poszukać narzędzi, które mogą część pracy wykonać za nas. Poniżej zamieszczam linki do generatorów profilowych readme.md:

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *